آلومینا فعال Activated Alumina

آلومینا فعال Activated Alumina یکی از چندین انواع آلومینا است که بدلیل داشتن سطح تماس زیاد و خلل و فرج بسیار ریز بطور وسیع در صنایع مختلف از جمله صنایع پتروشیمی، نفت، گاز و ... بعنوان جاذب صنعتی کاربرد فراوان دارد و نقش عمده ای در تهیه مواد شیمیایی ایفا می کند.

آلومینا فعال از هیدروکسید آلومینیوم بدست می آید . محصول نهایی یک ماده کروی و یا پودری شکل است که دارای قدرت جذب بسیار بالایی می باشد . آلومینا فعال به عنوان رطوبت گیر با سطح تماس بیش از 200 متر مربع در هر گرم ، برای خشک کردن هوا ، دی هیدراسیون گازهای طبیعی و گازهای مایع کاربرد فراوان دارد . آلومینا فعال جاذب مایعات و گازها می باشد و زمانیکه در داخل مایعات فرو می رود نرم یا تجزیه نشده و تغییر شکل نمی دهد . آلومینا فعال دارای منافذ ریز بسیار زیادی است که مانند یک تونل عمل می کند. بدین ترتیب که وقتی هوا وارد این تونل می شود مولکول های آب به تله افتاده و رطوبت به آلومینا می چسبد و وقتی از این تونل عبور می کند خشک می شود.

آلومینا فعال با سطح ویژه و مقاومت مکانیکی بالا بعنوان جاذب رطوبت در سیستم های هوای فشرده استفاده می شود.آلومینا فعال به طور وسیع در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به کار می­رود. سه کاربرد عمده آن از قبیل جاذب یا خشک کننده، تهیه فلز آلومینیوم و کاتالیست و پایه کاتالیست می باشد.

شرکت زیگ دانش اهورا بعنوان یکی از تامین کنندگان کاتالیست فرآیند پالایشگاهی از معتبرترین شرکت های سازنده کاتالیست در جهان می باشد. واردات و فروش آلومینا فعال از برترین تولیدکنندگان مواد شیمیایی در جهان توسط شرکت زیگ دانش اهورا صورت می پذیرد.

1مجموع 4 محصول
1مجموع 4 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر