پودر اکسید آلومینا

اکسید آلومینیوم Al2O3 یک خانواده از ترکیبات غیرآلی است. اکسید آلومینیوم یک اکسید آمفوتر مهم است. اکسید آلومینیوم با نام تجاری آلومینا شناخته می شود.

آلومینا یک عایق الکتریکی است. اما دارای رسانایی گرمایی به نسبت بالا 30wm-1k-1 دارد. البته این رسانایی گرمایی با دما تغییر می کند همچنین رسانایی گرمایی آلومینا در بین سرامیک ها بالاست. به دلیل بالا بودن نقطه ذوب آلومینا این ماده مقاومت و ثبات حرارتی بالایی دارد.

آلومینا کلسینه شده

اگر آلومینیوم هیدروکسید در دمای بالاتر از ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد حرارت داده شود و سپس تغییرات فازی آلومینا انجام شود، محصولی باقی می ماند که از آلومینای α تشکیل شده است. (البته این در شرایطی اتفاق می افتد که دما به حد کافی بالا باشد. به صورت تجاری فرآیند گفته شده در کوره های دوار اتفاق می افتد. مینرالایزرها خیلی اوقات با افزودن کاتالیزور دمای واکنش را کاهش می دهند. نمک های فلوئور عمده ترین نمکی است که برای کاهش دمای تشکیل آلومینای α استفاده می شود.

آلومینای کلسینه شده در گستره وسیعی از کاربردهای دیرگداز و محصولات سرامیکی استفاده می شود. ناخالصی اصلی موجود در این نوع آلومینا، اکسید سدیم است. گریدهای متنوعی از این نوع آلومینا تولید می شود که از لحاظ اندازه کریستال ها، مورفولوژی و ناخالصی های شیمیایی متفاوت اند.

گریدهای آلومینای کلسینه شده عمدتا براساس میزان اکسید سدیم به سه گروه: دارای اکسید سدیم معمولی، دارای اکسید سدیم متوسط (میزان اکسید سدیم ۰.۱۵-۰.۲۵ درصد وزنی است) و دارای اکسید سدیم کم تقسیم بندی می شوند.

آلومینا گاما

آلومینا گاما پودر سفید و مانند شن و ماسه با تحرک خوب محلول در محلول های اسید و قلیایی و جذب قوی آب در هوا و اندازه متوسط ذرات است.

شرکت زیگ دانش اهورا بعنوان یکی از تامین کنندگان کاتالیست فرآیند پالایشگاهی از معتبرترین شرکت های سازنده کاتالیست در جهان می باشد. واردات و فروش پودر اکسید آلومینا از برترین تولیدکنندگان مواد شیمیایی در جهان توسط شرکت زیگ دانش اهورا صورت می پذیرد.

1مجموع 2 محصول
1مجموع 2 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر