کاتالیست اکسیداسیون Oxidation catalyst

اکسیداسیون کاتالیزوری Catalytic oxidation فرایندهای اکسیداسیونی است که اکسیداسیون ترکیبات را با استفاده از کاتالیست اکسیداسیون oxidation catalyst انجام می گیرد. کاربردهای معمول شامل اکسیداسیون ترکیبات آلی توسط اکسیژن در هوا می باشد. چنین فرایندهایی در مقیاس وسیع برای احیای آلاینده ها، تولید مواد شیمیایی ارزشمند و تولید انرژی انجام می شود.

کاتالیزور اکسیداسیون با استفاده از کاتالیست اکسیداسیون ناهمگن و کاتالیست اکسیداسیون همگن انجام می شود. در فرآیندهای ناهمگن، بستر گاز و اکسیژن (یا هوا) بر کاتالیزور اکسیداسیون ناهمگن جامد منتقل می شود. کاتالیزورهای معمول عبارتند از پلاتین، و اکسید فعال بازدارنده آهن، وانادیم و مولیبدن. در بسیاری از موارد، کاتالیست اکسیداسیون oxidation catalyst با تعدادی از افزودنی ها یا پروتئین ها اصلاح می شوند که باعث افزایش میزان یا انتخاب می شود.

مهمترین کاتالیزور اکسیداسیون همگن برای اکسیداسیون ترکیبات آلی کربوکسیلات کبالت، آهن و منگنز می باشد. برای حلالیت خوب در حلال آلی، کاتالیست اکسیداسیون همگن اغلب از اسیدهای naphthenic acids و اتیل هگزانوئیک اسید استفاده می شود که بسیار لیپوفیل هستند. این کاتالیست اکسیداسیون oxidation catalyst واکنش های زنجیره ای رادیکال، اتوکسیداسیون را ایجاد می کنند که باعث ایجاد رادیکال های آلی می شوند که با اکسیژن ترکیب می شوند تا واسطه های هیدروپراکسید تولید کنند.

شرکت زیگ دانش اهورا با سال ها تجربه در زمینه تامین کاتالیست مجمتمع های پالایشگاهی و پتروشیمی ، محصولات کاتالیست اکسیداسیون را از شرکت های معتبر عرضه می نماید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر